Oszczędność, ekologia i energooszczędność – wszystkie wymienione słowa, to niemalże synonimy „pompy ciepła”. Stale rosnąca popularność instalacji pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy na zużyciu energii elektrycznej. Inwestycja szybko przynosi oczekiwany zwrot. Jeśli do nas zadzwonisz/napiszesz, to policzymy, ile zaoszczędzisz w skali roku. Dodatkowo chronisz naturę i dbasz o środowisko, więc na twoje konto wpada dobry uczynek, a także przyczyniasz się do poprawy jakości życia swojego oraz mieszkańców twojego miasta.
Instalujemy pompy na terenie całego województwa mazowieckiego oraz Warszawy. Mamy ponad 15 lat doświadczenia, więc świetnie wiemy jak przeprowadzić proces instalacji pompy ciepła. Naszą ofertę wyróżnia również korzystna cena. Pompa ciepła, którą Ci polecimy z pewnością spełni Twoje potrzeby i oczekiwania, bez narażania budżetu inwestycji na niepotrzebne koszty.
Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, a chciałbyś poprawić jakość swojego życia, to zawsze możesz do nas zadzwonić. Chętnie doradzimy i kompleksowo poprowadzimy proces instalacji. Więc nie czekaj – wejdź do zakładki „kontakt” i wybierz numer telefonu.
Pompa ciepła jest nowoczesnym i ekologicznym urządzeniem grzewczym. Stanowi najbardziej wydajny sposób na ogrzanie domu oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Jak działają pompy ciepła? Mechanizm działania nie jest skomplikowany i można porównać go z zasadą działania lodówki lub rekuperatora. Polega na pobraniu energii cieplnej ze źródła o niskiej temperaturze jakim może być ziemia, woda lub powietrze. Następnie przetwarza ciepło przy pomocy sprężarki w taki sposób, aby miało wyższą temperaturę niż na samym początku i “oddaje” je otoczeniu.
Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów pomp ciepła, które można montować zarówno w domach nowych jak i tych remontowanych. W zależności od tego, co jest źródłem energii wyróżnia się pompy ciepła gruntowe, wodne, powietrzne i hybrydowe. Do głównych zalet tych urządzeń należą przede wszystkim niskie koszty utrzymania, trwałość, niezawodność oraz komfort użytkowania, które są nieporównywalne z innymi systemami grzewczymi. Ponadto, pompy ciepła są w pełni bezpieczne a ich użytkowanie nie grozi ulatnianiem się czadu czy wybuchem gazu. Warto jednak mieć na uwadze, że najlepszy i długotrwały efekt działania można otrzymać jedynie wtedy, kiedy wszystkie elementy będą prawidłowo dobrane i zamontowane. Dlatego też montaż pomp ciepła, który nie jest łatwym przedsięwzięciem i składa się z wielu etapów, najlepiej powierzyć fachowcom, którzy w pełni zadbają o prawidłową instalację.
Jako specjaliści jesteśmy w stanie doradzić, które rozwiązanie sprawdzi się w przypadku Twojego domu. Pompy ciepła powietrzne nie wymagają przebudowy dotychczasowej instalacji, dlatego polecane są do montażu w już istniejących budynkach. Na pompę ciepła gruntową warto zdecydować się już na etapie realizacji budowy i uwzględnić taki system w projekcie. Nie jest to jednak warunkiem, gdyż możemy dostosować instalację tak, aby była dobrana pod kątem parametrów zarówno nowych, jak i już postawionych obiektów.
Pompy ciepła powietrze/woda to nie tylko efektywne źródło ogrzewania, ale również inwestycja w przyszłość środowiska. Ich zalety, takie jak oszczędność energetyczna, niska emisja CO2 i możliwość wielofunkcyjnego użytkowania, przekładają się na komfort mieszkańców oraz korzyść dla natury. Przy wsparciu finansowym dostępnym na rynku, stają się coraz bardziej atrakcyjną opcją dla wszystkich poszukujących nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań grzewczych.